uzywane laptopy gamingowe

Czy powinienem kupować używane laptopy gamingowe?

Laptopy gamingowe oferują najlepsze przenośne wrażenia z gier. Otrzymujesz wysokiej rozdzielczości grafikę konsolową, oszałamiający dźwięk i urządzenia peryferyjne, które spełniają każde życzenie. Wydaje się, że są one idealne, można je wziąć wszędzie, w podróż i do szkoły. Ale laptopy do gier mają jedną zasadniczą wadę: są naprawdę drogie! Istnieje rozwiązanie tego szczególnego problemu zakup używanego laptopa do gier.

Ale… Czy powinienem kupić używany laptop gamingowy? Odpowiedź jest prosta: Tak. Kupując używany laptop, otrzymasz o wiele bardziej wydajny sprzęt za mniejsze pieniądze. Możesz zaoszczędzić ponad 25% kupując używane urządzenie w porównaniu do tego samego lub podobnego nowego.

Dlaczego warto rozważyć zakup używanego laptopa gamingowego?

Kupno używanego laptopa gamingowego to przede wszystkim oszczędność pieniędzy. Aby lepiej zilustrować ten punkt, chciałem znaleźć dobry przykład używanego laptopa do gier sprzedającego się po okazyjnej cenie.

Używany (poleasingowy) Lenovo ThinkPad T570 w jednym z bardzo popularnych sklepów internetowych kosztuje niecałe 2000 zł. Wyposażony w Intel HD Graphics 520 + Nvidia geForce 940MX 2 GB GDDR5, 16 GB szybkiej pamięci RAM, ogromny dysk SSD jest to poważny laptop gamingowy.

uzywane laptopy gamingowe
Lenovo ThinkPad T570 na taniekomputery.pl

Ale jak to się ma do tego samego laptopa nowego?

uzywane laptopy gamingowe

Cóż, znalazłem ten sam laptop, nowy na Ceneo za ponad 4000 zł. Kalkulacja jest prosta: 2000 złotych pozostaje w kieszeni. To 50% ceny całkowitej lub innymi słowy, to 2 tys. zł, które możesz wydać na gry.

Kupowanie używanego laptopa gamingowego jest EKO

uzywane laptopy gamingowe

Nasz szalejący konsumpcjonizm powoli miażdży życie na naszej planecie. Jeśli nie ograniczymy naszej nieustannej „potrzeby” nowych rzeczy, nasz życiodajny ekosystem planety zapadnie się w niepamięć, zabierając nas ze sobą na ostateczną przejażdżkę do czasów ostatecznych. Możesz odegrać rolę w pomaganiu zachować delikatną równowagę życia tutaj na Ziemi, decydując się na zakup używanych urządzeń elektronicznych, takich jak laptopy gamingowe, zamiast nowych.

Ponieważ większość z tych gier kochamy (na pewno nie-ekonomicznie), to wszystko sprowadza się do pieniędzy, muszą być poddane recyklingowi. Więc są one po prostu zniszczone. Tak więc, za każdym razem, gdy zdecydujesz się kupić używanego laptopa do gier, przyczyniasz się do kolejnej hałdy plastiku trafiającego do spalarni.

Możesz pomóc zatrzymać potok plastikowych cząstek od pompowanych do naszej atmosfery. Możesz powstrzymać cząstki plastiku pływających w naszych oceanach, w żywności i w naszych płucach. Kupując używany laptop gamingowy, możesz pomóc zrobić różnicę, która zachowa cienką warstwę zieleni, która pokrywa naszą planetę dla siebie i przyszłych pokoleń.

Nie jest to zły powód, aby kupić używany laptop, prawda?

Kupno używanego laptopa do gier jest tanie

uzywane laptopy gamingowe

Powiedzmy na przykład, że masz budżet 2 tysiące złotych na zakup laptopa do gier. Cóż, można zapłacić mniej i kupić słaby, ale nowy model z „wyprzedaży” w mediaexpert, czy innym agdeuro i być wiecznie sfrustrowanym czasem ładowania gier, aktualizacji itp.

Albo… Możesz tego uniknąć i kupić lepszy laptop, który w pełni zaspokoi Twoje potrzeby.

Piękno zakupu używanego laptopa gaminowego to nie tylko oszczędność pieniędzy, ponieważ można go używać do wielu innych zadań niż granie. Dobry laptop do gier może być używany do wykonywania prac dowolnego rodzaju, takich jak tworzenie treści, edycja wideo, tworzenie modeli 3d, programowanie i każdy inny rodzaj graficznie ciężkiej pracy.

Może być konsolą do gier siedzącą w centrum rozrywki z telewizorem podłączonym przez HDMI. Możesz uzupełnić wrażenie konsoli o zestaw kontrolerów Xbox i tryb dużego obrazu Steam. Używany laptop może być centrum rozrywki, aby wchłonąć Netflix, Youtube, Disney Plus, Apple TV.

Więc jeśli szukasz używanego laptopa gamingowego, pamiętaj, że może to być również twój towarzysz przez studia. Może pomóc w przeprowadzeniu prezentacji, która zapewni Ci nową pracę. Może być dla Ciebie, gdy przytulisz się do swojego partnera, aby oglądać Netflix w przytulnym domku letniskowym.

Różnica między poleasingowym a używanym laptopem do gier

Używane laptopy do gier są sprzedawane przez osoby prywatne. Z własnego doświadczenia, sprzedaję moje stare laptopy lub komponenty, gdy planuję modernizację lub jeśli już uaktualnione i chcę uwolnić gotówkę ulokowaną w Laptopie. Znajdziesz mnóstwo indywidualnych sprzedawców, takich jak ja, sprzedających swoje stare laptopy do gier na stronach takich jak Allegro, OLX.

Przy zakupie laptopa do gier od osoby fizycznej, nie spodziewaj się żadnego rodzaju gwarancji. Chyba, że laptop posiada zbywalną gwarancję producenta. Jedyną ochroną, jaką otrzymasz, jest to, co oferuje Paypal lub inne systemy płatności.

Istnieje kilka różnic, które odróżniają poleasingowe laptopy do gier od używanych laptopów do gier. Poleasingowe są zazwyczaj sprzedawane przez przedsiębiorstwa, a nie osoby fizyczne. Aby zostać uznanym za poleasingowy, laptop musi przejść przez systemową i dokładną kontrolę przeprowadzoną przez wyszkolonego technika. Ten proces kontroli jest podzielony na różne sekcje, przez które musi przejść laptop.

Po pierwsze, laptop jest sprawdzany pod kątem uszkodzeń fizycznych. Wgniecenia, pęknięcia, zadrapania, wszystko jest szukane i katalogowane. Wszelkie uszkodzenia fizyczne zmniejszy cenę sprzedaży, więc ważne jest, że technik znajdzie go. Ponadto, zawiasy pokrywy laptopa są sprawdzane. Jeśli laptop przechodzi tę fizyczną kontrolę, przechodzi do następnego etapu.

W fazie 2, laptop jest włączony. Ekran jest sprawdzany pod kątem martwych pikseli i innych problemów związanych z ekranem. Sprawdzana jest klawiatura, gładzik i przyciski. Testowane są wszystkie porty. W fazie 3 laptop jest poddawany testowi wytrzymałościowemu za pomocą programu takiego jak PC Mark i 3D Mark. Jeśli laptop przejdzie ten test wytrzymałościowy. Przechodzi on do ostatniego etapu. Jeśli laptop działa tak, jak powinien, jest czyszczony, przekazywany jako odnowiony i szybko wystawiany na sprzedaż.

Poleasingowe laptopy do gier często mają 1-2 lata ograniczonej gwarancji. Ze względu na proces testowania i włączenie gwarancji, zakup odnowionego laptopa do gier jest mniej ryzykowny. Jednak zapłacisz premię za proces odnawiania i gwarancję strony trzeciej.

uzywane laptopy gamingowe

Porady dotyczące zakupu używanego laptopa gamingowego

 1. Sprawdź, czy możesz jeszcze kupić baterie do konkretnego modelu, o którego zakupie myślisz. Niektóre typy baterii w starszych urządzeniach nie będą już sprzedawane.
 2. Sprawdź, czy ekran działa jak należy? Ekran laptopa jest wbudowany bezpośrednio w jego korpus i nie można go łatwo wymienić lub naprawić. Musisz mieć pewność, że wszystko działa prawidłowo. Zwróć uwagę na te problemy:
  • Martwe piksele. Mogą wskazywać na to, że ekran został czymś uderzony.
  • Piksele zatrzymane jako białe lub czarne
  • Stare kontury obrazu zatrzymane na ekranie niezależnie od tego, co jest aktualnie wyświetlane
  • Sinienie
  • Zacieki są spowodowane awarią światła LED za panelem LCD.
  • Zarysowania powinny być łatwe do zauważenia, ponieważ będą wyglądać jak tęczowe linie na ekranie
  • Duże grupy pionowych lub poziomych „tęczowych” linii na ekranie. Wskazuje, że ogromne ilości pikseli zostały zniszczone lub występuje problem z połączeniem pomiędzy ekranem a GPU.
 3. Poznaj historię laptopa: Czy został on umieszczony na biurku do gier i nigdy nie był ruszany? A może został wrzucony do prowizorycznej torby na laptopa i ciągnięty na uczelnię dzień po dniu? Niezależnie od tego, chcesz zapytać sprzedawcę o historię laptopa. Jak można sobie wyobrazić, laptop zatrzymany na biurku przez dwa lata będzie oferować znacznie więcej bezpieczeństwa niż laptop, który został odbijając się w czyjejś torbie college’u.
 4. Z czego wykonany jest laptop do gier? Laptopy z metalowym korpusem wytrzymają próbę czasu lepiej niż laptopy z tworzywa sztucznego. Laptopy z tworzywa sztucznego zginają się, pękają i łamią. Metal, z drugiej strony, ma tendencję do wytrzymywania wstrząsów i uderzeń lepiej.
 5. Jaki typ klawiatury posiada? Czy chcesz klawiaturę mechaniczną lub membranową? Czy chcesz mieć podświetlaną klawiaturę? Zanim kupisz, miej pojęcie o rodzaju klawiatury, którą chciałbyś mieć. Pamiętaj, że klawiatury techniczne są rzadkością, jeśli chodzi o laptopy.
 6. Czy laptop można łatwo otworzyć? Laptopy, które można łatwo otworzyć, są świetne do czyszczenia i modernizacji. Laptopy biznesowe Ex są świetne do tego celu. Choć zazwyczaj im łatwiejszy do otwarcia laptop, tym grubszy i mniej przenośny będzie.

Źródło:careergamers.com