uzywane laptopy apple

Używane laptopy Apple

Istnieje wiele stereotypów na temat kupowania używanych laptopów Apple, że: otrzymasz słabej jakości produkt, z wadami ukrytymi, bez gwarancji i możliwości zwrotu. Wynika to z nieuczciwych sprzedawców, jeśli są to osoby prywatne, nieznajomości swoich praw przez kupujących oraz braku rygorystycznych programów kontroli jakości jeśli wybierasz sklep. Niektóre firmy mogą sprzedawać używane laptopy Apple z wadami kosmetycznymi i innymi usterkami, ale poleasingowe produkty firmy Apple dostępne w sklepie producenta i są „tak dobre jak nowe”, ale z niższą ceną.

Każdy poleasingowy sprzęt Apple lub akcesorium przechodzi proces certyfikacji, który zapewnia pełną funkcjonalność, a w przypadku urządzeń z systemem iOS każdy z nich otrzymuje nową powłokę zewnętrzną i świeżą baterię. Wszystkie używane laptopy Apple są objęte roczną gwarancją, tak jak nowe urządzenia. Należy pamiętać, że te produkty możesz kupić taniej w innych sklepach, ale tylko Apple oferuje rygorystyczny proces renowacji i kontroli.

Oprócz kilkumiesięcznego oczekiwania na odbiór używanego laptopa Apple, nie ma praktycznie żadnych innych minusów. Jakość jest znakomita, a oszczędność pieniędzy jest warta czekania. W tym przewodniku omówiono wszystkie aspekty produktów używanych, od czasu wydania i potencjalnych oszczędności cenowych po informacje o gwarancji i zapasach.

uzywane laptopy apple

Czy warto kupić używany laptop Apple?

Warto! Produkty sprzedawane w internetowym sklepie Apple z produktami odnowionymi to używane laptopy, które zostały zwrócone przez klientów, którzy napotkali jakąś wadę, np. uszkodzony dysk SSD w MacBooku Pro lub martwe piksele na wyświetlaczu. Może to być także produkt, który klient zdecydował się oddać do recyklingu w ramach programu recyklingu Apple lub urządzenie, które było niechciane i zwrócone nawet w idealnym stanie.

Apple naprawia te Macbooki i wymienia wszystkie wadliwe części przed ponownym zaoferowaniem ich do sprzedaży za pośrednictwem witryny z produktami poleasingowymi. Są one dostępne wyłącznie w witrynie Apple i nie są oferowane w sklepach detalicznych.

Używane laptopy w sklepie Apple

Apple oferuje w swoim sklepie internetowym szeroką gamę używanych laptopów. Wśród nich znajdują się zarówno modele z zapasów magazynowych, jak i te, które zostały zbudowane na zamówienie z wykorzystaniem zmodernizowanych części w ramach opcji Apple Custom Build-to-order.

Są to zarówno urządzenia obecnej generacji, jak i urządzenia z lat ubiegłych, które zostały wycofane z produkcji, a także o różnej konfiguracji i wydajności.

Stan magazynowy w sklepie Apple zależy od tego, co ludzie zwrócili lub wymienili. Oznacza to, że dostępne używane laptopy Apple podlegają ciągłym wahaniom i są dostępne tylko w bardzo ograniczonych ilościach. Oznacza to również, że wiele z dostępnych komputerów Mac może nie być maszynami magazynowymi, zamiast tego wyposażonymi w różne uaktualnienia sprzętu, takie jak pamięć RAM, pamięć masowa SSD i procesory.

Zakup odnowionego komputera Mac może być kłopotliwy, ponieważ Apple oferuje starsze maszyny tuż obok nowszych. Często trudno jest odróżnić procesory i inny sprzęt w poszczególnych latach, zwłaszcza tym, którzy nie nadążają za nowościami wprowadzanymi przez Apple co roku.

Przed dokonaniem zakupu należy dokładnie przeczytać wszystkie opisy produktów i zbadać sprzęt w maszynie, aby upewnić się, że spełnia ona Twoje potrzeby. Wiele starszych komputerów Mac to nadal sprawne urządzenia, które będą służyć przez wiele lat, ale mogą występować pewne znaczące różnice zarówno w wydajności, jak i dołączonych funkcjach.

Uzyskanie konkretnego używanego Maca może oznaczać konieczność czekania od kilku dni do kilku tygodni i częstego sprawdzania, czy nie ma nowych zapasów pożądanego modelu. Planując zakup, najlepiej jest być zaangażowanym, zwłaszcza jeśli szukasz dokładnych opcji niestandardowych i uaktualnień.

Istnieje kilka przydatnych witryn, które pomogą Ci śledzić stan zapasów używanych laptopów Apple, wysyłając alert, gdy pożądany model jest dodawany. Refurb.me wyświetla każdy produkt Apple ma w magazynie, wymienia datę konkretnego modelu był ostatnio dostępny i pozwala użytkownikom ustawić alert, aby być powiadomiony, gdy konkretny model jest z powrotem w sklepie. Refurb.me zawiera statystyki dostępności i historię cen, które są użytecznymi narzędziami przy wyborze używanego produktu do zakupu.

Ceny używanych laptopów Apple

uzywane laptopy apple

Głównym powodem zakupu używanego laptopa Apple jest duży rabat, który obniża cenę komputerów Mac obecnej generacji, jak i starszych, wycofanych już z produkcji urządzeń. Rabaty na Macbooki zazwyczaj wahają się od 15 do 20 procent, ale w rzadkich przypadkach ceny mogą spaść nawet o 25 procent. Im starsza jest maszyna, tym niższa będzie jej cena.

W przypadku wielu modeli Apple podaje procentową wartość rabatu i dokładną kwotę oszczędności, ale w przypadku innych, w tym starszych komputerów Mac, konieczne będzie ręczne porównanie cen. Ceny uwzględniają uaktualnienia sprzętowe zawarte w odnowionych komputerach Mac budowanych na zamówienie.

Jak Apple testuje używane laptopy?

W swojej witrynie internetowej Apple przedstawia rygorystyczne procedury testowe, które są stosowane w celu potwierdzenia, że każdy używany laptop jest w pełni sprawny i wolny od skaz i innych wad wizualnych+.

Firma Apple twierdzi, że procedury dotyczące używanych laptopów wykorzystują te same podstawowe wytyczne techniczne, które są stosowane podczas procedur testowania wyrobów gotowych dla produktów detalicznych. Oto ogólny proces odnawiania produktów:

 1. Każdy produkt jest testowany, aby upewnić się, że jest w stanie roboczym. Ta faza obejmuje kilka testów, na przykład pełne wypalenie wyświetlaczy.
 2. Wadliwe moduły zidentyfikowane podczas procesu testowania są zastępowane sprawnymi częściami.
  iPady, iPhone’y i iPody touch otrzymują fabrycznie nowe baterie i nowe obudowy zewnętrzne, co gwarantuje, że nie będzie żadnych uszkodzeń kosmetycznych.
 3. Każdy produkt jest dokładnie czyszczony i sprawdzany przez pracowników Apple.
 4. Na urządzeniu instalowane jest aktualne oprogramowanie, a każdy produkt jest dostarczany z oryginalnym systemem operacyjnym i oferowanym wraz z nim oprogramowaniem niestandardowym.
 5. Po czyszczeniu produkty są przepakowywane wraz z odpowiednimi kablami i instrukcjami obsługi do nowych, gładkich, białych pudełek.
 6. Apple nadaje produktowi nowy numer odnowionej części i nowy numer seryjny.
  Produkt przechodzi kolejną kontrolę jakości, zanim zostanie dopuszczony do sprzedaży publicznej.
 7. Opakowanie
 8. Poza opakowaniem, używany laptop sprzedawany przez Apple jest niemal nie do odróżnienia od nowego produktu. Produkty używane Apple są dostarczane w zwykłym białym pudełku z gwarancją „Apple Certified Refurbished” i nazwą produktu z przodu. Natomiast opakowania detaliczne Apple często zawierają przyciągające wzrok zdjęcia produktu.

Apple sprzedaje wszystkie swoje używane laptopy z taką samą roczną gwarancją i 90-dniowym wsparciem telefonicznym, jakie oferuje w przypadku wszystkich swoich standardowych produktów detalicznych. Oznacza to, że jeśli coś pójdzie nie tak z używanym laptopem w ciągu pierwszych 365 dni od zakupu, Apple naprawi problem bez żadnych kosztów lub zaoferuje bezpłatną wymianę.

Używane laptopy mogą być serwisowane w sklepie Apple, pocztą lub przez Autoryzowany Serwis Apple.

Wraz z używanymi produktami można nabyć plan ochrony AppleCare+, który wydłuża okres gwarancji. W przypadku komputerów Mac wykupienie planu ochrony AppleCare+ wydłuża okres gwarancji i telefonicznego wsparcia do pełnych trzech lat (lub dłużej w przypadku wykupienia subskrypcji), niezależnie od roku, w którym Mac został pierwotnie wydany. Apple będzie usuwać wszelkie problemy produkcyjne, w tym wadliwe baterie, które zachowują mniej niż 80 procent naładowania. Usługa obejmuje także dwa przypadki uszkodzenia w ciągu roku.

Najnowsze używane Macbooki

Po wprowadzeniu na rynek nowego produktu Apple, przez kilka miesięcy nie jest on dostępny w sklepie z produktami odnowionymi. Większość jest dostępna po trzech lub czterech miesiącach oczekiwania, ale używane wersje Macbooków z ograniczeniami w dostawach mogą nie być dostępne przez sześć do dziewięciu miesięcy od premiery. Klienci, którzy planują czekać na zakup wersji nowo wprowadzonego produktu, powinni zaplanować opóźnienie zakupu na co najmniej trzy miesiące.

Internetowy sklep z używanymi laptopami Apple jest jedynym źródłem oficjalnych produktów certyfikowanych przez Apple. Sprzedawcy zewnętrzni nie mogą sprzedawać urządzeń, które uzyskały gwarancję w procesie odnawiania przeprowadzonym przez Apple.

Podsumowanie: Używane laptopy Apple

Jeśli planujesz kupić używany laptop Apple i nie przeszkadza Ci kilkumiesięczne oczekiwanie po jego wydaniu, nie ma powodu, aby wybrać nowe urządzenie. Z wystarczająco dużą dozą cierpliwości, można znaleźć dokładnie taki model, jaki szukasz, a proces idzie jeszcze szybciej, jeśli masz pewną elastyczność na specyfikacje, które mogą się różnić ze względu na build-to-order aktualizacji.

Kupując używanego Macbooka bezpośrednio od Apple, możesz zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych i uzyskać takie same korzyści, jak w przypadku fabrycznie nowego produktu Apple, w tym gwarantowany proces kontroli i roczną gwarancję.

Źródło: macrumors.com