uzywane laptopy olx

Czy opłaca się kupować używane laptopy na OLX?

Laptopy są coraz droższe, a wybierając używany sprzęt, kierujesz się przede wszystkim niską ceną. Jest kilka bardzo popularnych miejsc, w których zakupy bierzemy za pewnik. Ale czy słusznie? Czy zakupy używanych laptopów na OLX i portalach aukcyjnych są bezpieczne? Na co zwracać uwagę, żeby nie dać się oszukać OLX’owym krętaczom? Skorzystaj z kilku pomocnych rad oraz alternatywnych miejsc, w których możesz bezpiecznie kupić używane laptopy!

Gdzie kupować używane laptopy? OLX? Allegro? Marketplace?

Jeśli masz niewielki budżet, pewnie próbujesz wyszukać najlepszą okazję wybierając używany laptop zamiast zupełnie nowego. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku modeli z wyższej półki. Laptopy Dell, MacBooki są znane z tego, że długo utrzymują stałą wartość, ale model używany może pomóc w uniknięciu wysokiej ceny, którą zapłacisz w sprzedaży detalicznej.

Najlepsze miejsce do zakupu używanych laptopów może zależeć od miejsca zamieszkania lub znajomości internetu. Najlepiej będzie, jeśli przed zakupem dokonasz dogłębnego rozeznania w temacie. Poszukaj sprzedawców internetowych, którzy oferują ochronę kupującego, poznaj o nich opinie. Możesz także kupić od prywatnej osoby, wiąże się to oczywiście z pewnym ryzykiem, ale nie na tyle dużym, by nie sprawdzić ofert. Oto niektóre z najpopularniejszych stron internetowych, w których znajdziesz używane laptopy: OLX, Allegro, Marketplace. Dostępne są też strony producentów i sklepy internetowe, ale w tym artykule pogłębimy temat zakupu od osób prywatnych.

Kupowanie używanego laptopa na OLX

laptopy używane olx

Kupowanie używanych laptopów na OLX, to bardzo popularny sposób na oszczędzenie pieniędzy. Ta internetowa witryna aukcyjna oferuje dużą różnorodność używanych laptopów w dowolnym momencie. Zawsze ktoś chce sprzedać używanego laptopa na OLX. Ułatwia to znalezienie dokładnie tego, czego chcesz. Możesz szukać według marki, zawęzić rzeczy według ceny i wybrać rok produkcji.

Możesz również filtrować wyniki według prawie każdej metryki związanej z komputerem: procesorów, pojemności pamięci, pamięci RAM, rozmiaru ekranu i innych. Możesz przeszukiwać zarówno modele odnowione przez producenta, jak i przez sprzedawcę, lub trzymać się rynku używanego, aby uzyskać najtańsze ceny.

Szukasz MacBooka? Sprawdź sklep z MacBookami w serwisie OLX. Chcesz mieć laptopa z systemem Windows? W serwisie OLX jest też dział z notebookami PC. Posortuj każdą aukcję dotyczącą laptopa według najbliższego terminu zakończenia, aby dostrzec okazje, które nie otrzymały jeszcze ofert. Możesz spróbować szczęścia na aukcjach, by nie spieszyć się z wystawianiem ofert Kup Teraz.

Wreszcie większość aukcji jest objęta gwarancją zwrotu pieniędzy OLX, co oznacza, że jesteś chroniony przed sprzedawcami, którzy nie wysyłają przedmiotów, produktami niezgodnymi z ofertą lub wadliwymi przedmiotami, które nie działają zgodnie z reklamą. Oszuści jednak są w stanie obejść najlepszy regulamin. Sprzedając lub kupując produkty, prawdopodobnie bardzo szybko otrzymasz odpowiedź lub podobne propozycje. Jeśli jakakolwiek wiadomość wzbudzi Twoje wątpliwości, zobaczysz, że są one niespójne i wyglądają jak z generatora, koniecznie je pomiń. I najważniejsze: otrzymując w wiadomości link, nigdy go nie otwieraj – to oprogramowanie kopiujące Twoje dane i podglądające Twoje hasła. Kupując używany laptop na OLX musisz być bardzo czujny, nawet w końcowych etapach zakupu.

Facebook Marketplace

używane laptopy olx

Facebook to już nie tylko sieć społecznościowa, ale także popularny rynek sprzedaży. Wykorzystując stale rosnącą bazę użytkowników, Marketplace ułatwia wystawianie lub znajdowanie przedmiotów na sprzedaż w najbliższej okolicy przez osoby prywatne.

Wystarczy wyszukać to, czego szukasz, lub przeglądać pod hasłem „Elektronika”, aby zobaczyć wszystko, co jest związane z technologią. Następnie można filtrować według ceny lub dostosować lokalizację, poszerzając obszar wyszukiwania, jeśli jesteś szczęśliwy, aby podróżować trochę dalej, aby znaleźć to, czego szukasz.

W przeciwieństwie do OLX, Facebook Marketplace nie zajmuje się transakcją. Jeśli znajdziesz przedmiot, który Cię interesuje, będziesz musiał skontaktować się ze sprzedawcą, aby umówić się na zakup. Z tego powodu Facebook Marketplace nie jest odpowiedni dla transakcji na odległość, ponieważ nie będziesz miał ochrony kupującego, ani pewności, że otrzymasz produkt i że będzie on odpowiedni.

Upewnij się, że obejrzysz każdy potencjalny produkt przed zakupem. Jeśli okazja wygląda zbyt dobrze, aby być prawdziwe, to prawdopodobnie jest. Nie daj się nabrać na przedmioty, które mogą zostać skradzione, które nie posiadają podstawowych kabli lub są wymienione w bardzo niskich cenach. Rozważ dołączenie do kilku lokalnych grup „kupię/sprzedam”, gdzie przedmioty na sprzedaż są przedmiotem dyskusji.

Gumtree a zakup używanego laptopa

używane laptopy olx

Gumtree to kolejna strona w tym samym duchu co Facebook Marketplace. Główną różnicą jest to, że nie trzeba mieć konta na Facebooku, aby z niego korzystać. Możesz zapytać o każdy przedmiot na sprzedaż za pomocą starego, dobrego adresu e-mail.

Gumtree jest najbardziej popularne w swojej ojczyźnie – Wielkiej Brytanii, ale w Polsce znajduje nadal swoich zwolenników. Cieszy się również powodzeniem w Australii, Singapurze i RPA. Możesz wybrać przeglądanie według kategorii lub użyć paska wyszukiwania.

Po wprowadzeniu lokalizacji możesz zmodyfikować obszar wyszukiwania, aby poszerzyć lub zawęzić wyniki. Kiedy znajdziesz to, czego potrzebujesz, możesz wysłać e-mail do sprzedawcy lub zadzwonić do niego, jeśli jego numer telefonu jest podany. Podobnie jak w przypadku Facebook Marketplace, sprzedaż na Gumtree odbywa się tylko między Tobą a sprzedającym.

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem używanego laptopa za pośrednictwem Gumtree, zapoznaj się z wytycznymi firmy dotyczącymi bezpieczeństwa. Ogólnie rzecz biorąc, zaleca się unikanie sprzedaży, która nie odbywa się twarzą w twarz i zawsze należy być podejrzliwym wobec ogłoszeń, które wyglądają zbyt dobrze, by mogły być prawdziwe.

Używane laptopy na Allegro?

uzywany laptop olx

Tak, jak najbardziej. Pierwotnie serwis Allegro bazował na sprzedaży przez osoby prywatne, w formie aukcji i nie tylko. Obecnie ponad 70% to ogłoszenia sprzedażowe firmy i sklepów internetowych. Na Allegro znajdziesz wiele używanych laptopów, smartfonów, kamer, gier wideo i tabletów. Sprzedawcy mogą wystawiać swoje produkty za darmo do pewnego momentu.

Serwis robi kilka rzeczy inaczej niż OLX i inne serwisy. Nadal utrzymuje opcję aukcyjnego zakupu, czyli sprzedaży za wylicytowaną, najlepszą cenę produktu. Poza tym możesz spodziewać się większej liczby ofert niż np. na OLX, ale mniej od osób prywatnych. Chociaż czasem ciężko się tego dowiedzieć. Do każdego zakupu musisz doliczyć cenę przesyłki. Dostępny, jest system Smart, czyli jednorazowa większa opłata, w celu darmowej wysyłki przez cały miesiąc. Przebieg transakcji zakupu używanego laptopa przez Allegro jest bezpieczny, przebiega za pośrednictwem serwisu.

Zakup używanego laptopa u producenta – Apple

używane laptopy olx

Jeśli szukasz używanego laptopa Mac w absolutnie najlepszym stanie, w jakim można go kupić, sklep Apple z produktami odnowionymi jest najlepszym miejscem. Wszystkie produkty kupione w ramach programu Apple Certified Refurbished są objęte roczną gwarancją, zawierają zasilacz i kompatybilne przewody zasilające.

Odnowiony sklep Apple jest najdroższym miejscem zakupu używanego komputera Mac, ale oferuje najlepszą gwarancję i gamę produktów. Cena, jaką zapłacisz, będzie w dużej mierze zależała od produktu i roku produkcji, a także od tego, jak mocny jest laptop.

Odnowione – poleasingowe laptopy nadal stanowią przyzwoitą oszczędność w stosunku do kosztów najnowszych produktów. Możesz kupować z przekonaniem, że przed sprzedażą były one serwisowane przez Apple. Oprócz właściwej gwarancji można też kupić program AppleCare, który rozszerza zakres ochrony odnowionych produktów. Zakupy podlegają także 14-dniowemu okresowi zwrotu. Jeśli coś zauważysz, działaj szybko, ponieważ ilość produktów jest zwykle ograniczona.

Uzyskaj dobrą ofertę na używane laptopy

Znalezienie używanych laptopów na sprzedaż nie jest trudne. Wyzwanie polega na wybraniu produktu, który pasuje do opisu i ma przyzwoitą cenę. Przed dokonaniem zakupu należy sprawdzić sprzedawcę, przeczytać opinie klientów i porównać ceny.

Pamiętaj, że nie zawsze musisz kupować używany laptop OLX, aby zaoszczędzić trochę pieniędzy. Wielu producentów produkuje teraz tanie laptopy, które nie rozbiją banku. Trzeba tylko wiedzieć, czego szukać.

Źródło: makeuseof.com

Jedna odpowiedź do „Czy opłaca się kupować używane laptopy na OLX?”

  1. […] Używane laptopy do gier są sprzedawane przez osoby prywatne. Z własnego doświadczenia, sprzedaję moje stare laptopy lub komponenty, gdy planuję modernizację lub jeśli już uaktualnione i chcę uwolnić gotówkę ulokowaną w Laptopie. Znajdziesz mnóstwo indywidualnych sprzedawców, takich jak ja, sprzedających swoje stare laptopy do gier na stronach takich jak Allegro, OLX. […]