używane laptopy hp ceny

Używane laptopy HP Ceny

Niedawno szukałem nowego laptopa, potrzebowałem czegoś do podstawowego surfowania po Internecie, nie do pracy, a do przeglądania social mediów i filmów. Nie chciałem jednak na taki sprzęt wydawać fortuny, bo będzie używany codziennie, ale w ograniczonym lub krótkim czasie, do szybkich zadań. Przeglądać setki ofert, na które mnie nie stać, stwierdziłem, że używany laptop HP idealnie spełnia moje wymagania. Wybranie tej opcji ma oczywistą zaletę w postaci niższej ceny, ale (zwykle) ograniczonej gwarancji. Żeby mieć pewność, że otrzymasz sprawnego laptopa lepiej o to ostanie zadbać. Używane laptopy HP są oczywiście w pewnym stopniu wyeksploatowane, ale moim zdaniem jest to lepsza opcja niż na przykład kupowanie pierwszego lepszego używanego laptopa z przypadkowego TOP 5. Z mojego doświadczenia wiem, że używany laptop jest w całkiem przyzwoitym, lekko używanym stanie.

Nie opłaca się kupować nowych laptopów

Dużym minusem zakupu używanego laptopa HP jest to, że zostajesz zdegradowany do starszego sprzętu, który nie dorównuje wydajnością obecnym nowym modelom laptopów. To naprawdę nie jest wielka sprawa w moim przypadku. Moim zdaniem komputery osiągnęły punkt „wystarczająco dobry” dla zwykłego użytkownika jakiś czas temu, gdzie kupowanie kolejnych generacji procesorów lub kart graficznych prawdopodobnie nie przyniosłoby zauważalnej różnicy w wydajność w stosunku do ceny. To znaczy, 20 lat temu, kiedy miałem komputer Pentium III firmy Dell, był on bardzo powolny i miał problemy z nadążaniem za nowoczesnym oprogramowaniem po zaledwie 5 lub 6 latach użytkowania. Wiele lat później miałem laptopa z procesorem Core 2 Duo i komputer stacjonarny z czterordzeniowym procesorem Intel Xeon. Każda z tych maszyn zapewniała prawie dekadę żywotności, nigdy tak naprawdę nie mając powolnego, powolnego UX podczas uruchamiania nowoczesnego oprogramowania na starszym sprzęcie, który czułbym w minionych dziesięcioleciach.

Jaki używany laptop HP kupić? Moja lista

Podczas zakupów znalazłem kilka dobrych ofert używanych laptopów HP. Oto moje pierwsze wybory:

Używany laptop HP Elitebook 840 G4 – Cena: 2150 zł

Z procesorem i5 siódmej generacji z 16 GB pamięci RAM DDR4, dyskiem SSD 480 GB i wyświetlaczem 1080 Full HD. Zapewnia wystarczającą moc do swobodnego przeglądania stron internetowych, poczty e-mail, czatu, muzyki, wideo itp. Wbudowana grafika jest w porządku, to nie jest maszyna do gier lub edycji wideo.

Używany laptop HP EliteBook 820 G3 – Cena: 1225 zł

Procesor Intel Core i5 szóstej generacji z 16 GB pamięci RAM DDR4, dyskiem SSD 480 GB i matową matrycą 1366×768 Full HD. Wytrzymałość: 6,13 godziny w trybie przeglądania i 2,24 godziny w trybie obciążenia. To, co bardzo mi się podoba, to solidna obudowa, porządnie wykonana i odpowiednie porty. Ponoć tez łatwy w konserwacji.

Używany laptop HP EliteBook 830 G5 – Cena: 2950 zł

Procesor Intel Core i5 siódmej generacji z 16 GB pamięci RAM DDR4, dyskiem SSD 480 GB i matową matrycą 1920×1080 Full HD. Wytrzymałość: 7,4 godziny w trybie przeglądania i 2,20 godziny w trybie obciążenia. W tym przypadku łatwa w konserwacji, wymienna klawiatura przesuwają ten laptop na podium. Do tego dobry touchpad i niezbyt głośne działanie – dla mnie bomba.

Używany laptop HP EliteBook 745 G6 – Cena: 2250 zł

Wysokiej klasy notebook do codziennej pracy. HP Elitebook 745 G6 to laptop klasy premium, jest cienki i lekki. Procesor Ryzen 5 działa naprawdę wyjątkowo dobrze. 16 GB pamięci RAM DDR4, dyskiem SSD 480 GB i matową matrycą 1920×1080 Full HD. Wytrzymałość: 9,33 godziny w trybie przeglądania, 2,53 godziny w trybie zasilania i imponujące 16,37 godziny czytania dokumentu przy zmniejszonej jasności ekranu.

Używany laptop HP EliteBook 745 G5 – Cena: 1750 zł

Ten laptop używany HP ma całkowicie metalową obudowę i dobrą kartę graficzną. Wyróżnia się też wyższą wydajnością GPU niż Intel-iGPU i wystarczającym chłodzeniem. Procesor AMD Ryzen 5 Pro, 16 GB pamięci RAM DDR4, dyskiem SSD 480 GB i matową matrycą 1920×1080 Full HD LED. Wytrzymałość: 6,56 godziny w trybie przeglądania, 3,05 godziny w trybie obciążenia i 13,41 godziny podczas czytania dokumentu przy zmniejszonej jasności ekranu.

Który używany laptop HP wybrałem?

Wybrałem używany laptop HP EliteBook 745 G6, ze względu na Ryzen 5, ponieważ procesory AMD zazwyczaj charakteryzują się mocniejszymi osiągami w porównaniu do procesorów Intel w tej samej klasie. HP EliteBook 745 G6 posiada też bardzo dobrą żywotność baterii, do nawet 6 godzin przeglądania stron internetowych. Metalowa obudowa nie jest wyróżnikiem, bo większość z wybranych takową posiada, ale przyznaję, że to ważny czynnik. HP EliteBook 745 G6 ma też dobrą kartę graficzną, co jest przydatne przy przeglądaniu multimediów.

Kiedy laptop dotarł, byłem mile zaskoczony, widząc, że jest w doskonałym stanie, z kilkoma bardzo drobnymi skazami kosmetycznymi. Jestem zadowolony z żywotności baterii + daje mi ponad 5 godzin użytkowania. Ale prawdziwą niespodzianką było uruchomienie i zobaczenie, że dostarczono zakupiony przeze mnie model z procesorem AMD Ryzen 5 Pro, a nie reklamowanym Ryzen 5! Chociaż nie ma znaczącej różnicy między nimi, wezmę bezpłatną aktualizację w dowolnym miejscu i czasie.

Źródło: batteryland.com

 • Tanie używane laptopy: Wskazówki i triki dotyczące zakupu z drugiej ręki
  Laptopy są coraz lepsze. Pytanie, które należy sobie zadać przed zakupem, brzmi: co jest najważniejsze i co jesteś skłonny poświęcić? Nawet najlepsze tanie używane laptopy nie są idealne w każdym obszarze – mają mocne strony, ale aby osiągnąć niską cenę w kilku kwestiach trzeba iść na ugodę. Prawie na pewno można znaleźć używanego niedrogiego laptopa z ekranem dotykowym, wysokiej klasy obudową, portem HDMI, podświetlaną klawiaturą lub obsługą rysika. Warto jednak zastanowić się, na których z tych funkcji zależy nam najbardziej, a bez których możemy się obejść.
 • Co sprawdzić przed zakupem używanego laptopa Mac?
  Czy przełączasz się z systemu Windows na taniego MacBooka? Zatem zakup używanego laptopa Mac z gwarancją i wsparciem technicznym brzmi jak najlepsza opcja. Kupując używany komputer Mac, możesz zaoszczędzić dodatkowe pieniądze. Przeprowadzimy Cię przez wszystkie niezbędne kroki, które należy podjąć, aby upewnić się, że zakupiony laptop Mac nie ulegnie awarii już następnego dnia.
 • Używane laptopy HP Ceny
  Niedawno szukałem nowego laptopa, potrzebowałem czegoś do podstawowego surfowania po Internecie, nie do pracy, a do przeglądania social mediów i filmów. Nie chciałem jednak na taki sprzęt wydawać fortuny, bo będzie używany codziennie, ale w ograniczonym lub krótkim czasie, do szybkich zadań. Przeglądać setki ofert, na które mnie nie stać, stwierdziłem, że używany laptop HP idealnie spełnia moje wymagania. Wybranie tej opcji ma oczywistą zaletę w postaci niższej ceny, ale (zwykle) ograniczonej gwarancji. Żeby mieć pewność, że otrzymasz sprawnego laptopa lepiej o to ostanie zadbać. Używane laptopy HP są oczywiście w pewnym stopniu wyeksploatowane, ale moim zdaniem jest to lepsza opcja niż na przykład kupowanie pierwszego lepszego używanego laptopa z przypadkowego TOP 5. Z mojego doświadczenia wiem, że używany laptop jest w całkiem przyzwoitym, lekko używanym stanie.
 • Dell Vostro 14 5490 – Czy warto inwestować w używany laptop biznesowy?”
  Laptopy Dell Vostro to linia biznesowych laptopów, skierowana głównie do małych i średnich przedsiębiorstw. Zapewniają one solidną wydajność i liczne funkcje przyjazne nie tylko dla firm. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem używanego laptopa Dell Vostro, a w szczególności modelu 14 5490, warto wziąć pod uwagę kilka czynników: cenę, serwis, zabezpieczenia. Seria Vostro oferuje przystępną cenę w porównaniu do innych laptopów biznesowych, takich jak seria Latitude. Dzięki temu są one bardziej dostępne dla firm o niewielkim budżecie. Obecnie używane laptopy Dell Vostro są świetnymi urządzeniami także dla prywatnych osób. Warto jednak dokładnie sprawdzić stan i wyposażenie używanego laptopa. Niewielkim mankamentem są także krótsze godziny wsparcia technicznego w porównaniu do innych linii produktów Dell. W zamian za to możesz uzyskać dodatkowe zabezpieczenia danych oraz narzędzia ułatwiające zarządzanie w środowisku korporacyjnym.
 • Czy da się kupić używany laptop na raty?
  Zakup laptopa to zwykle wydatek kilku tysięcy złotych. Wielu z nas nie ma możliwości wydania takiej kwoty jednorazowo. Korzystamy więc zwykle z możliwości zakupu urządzenia na raty – w kilkanaście minut możesz podpisać umowę kredytową i laptop wziąć ze sobą tego samego dnia do domu. Ale co w przypadku używanych laptopów? Decydujemy się na niego ze względu na niską cenę, zatem nie ma możliwości, żeby zapłacić za niego jednorazowo. Cale szczęście również w przypadku używanych laptopów możemy liczyć na płatność ratalną. Wiele sklepów internetowych (mniej stacjonarnych) oferuje e-raty, które umożliwiają rozłożenie ceny laptopa na części. Zwykle pierwsza rata odroczona jest co najmniej o miesiąc. Często jest to dodatkowa zaleta, która pozwala odłożyć spłatę jeszcze kilka tygodni. Ale czy warto? Czy opłaca się kupować używany laptop na raty? Przekonamy się razem z Tobą, prowadząc dokładne rozeznanie w znanych i mniej znanych sklepach internetowych.