używane laptopy 15 cali

Potrzebujesz używanego laptopa 15 cali? To są nasze ulubione

Komputery postawiły człowieka na Księżycu i wysłały roboty na Marsa. Można by pomyśleć, że gdzieś w cudownej technologicznej utopii naszych czasów będziemy mogli kupić porządnego laptopa bez wydawania fortuny. Wszystko, czego byśmy chcieli, to coś na tyle przenośnego, aby można było nosić przez cały dzień i wystarczająco mocnego, aby wykonać podstawową pracę. Lekki, wystarczająco szybki, używany laptop 15 cali — czy to aż tak dużo? Na szczęście nie. Jest to możliwe, ale trzeba wybrać kilka kompromisów. Przetestowaliśmy mnóstwo używanych laptopów 15 cali, które do codziennych zadań zrobią wszystko, o co poprosisz — i zostawią trochę pieniędzy na koncie bankowym. Miej oko na system operacyjny: większość nadal jest dostarczana z systemem Windows 10, ale niektóre oferują bezpłatną aktualizację do systemu Windows 11. 

używane laptopy 15 cali

Najlepszy ogólnie używany laptop 15 cali

Lenovo Thinkpad T560

Lenovo Thinkpad T560 jest wyposażony w procesor Intel Core i5-6200U szóstej generacji, to najlepszy tani laptop dla większości ludzi. Dostajesz dużo mocy, ładny 15-calowy wyświetlacz Full HD, 8 gigabajtów pamięci RAM i 240-gigabajtowy dysk SSD. Ekran mógłby być jaśniejszy. Zauważyliśmy, że model 512-gigabajtowy jest często w sprzedaży za zaledwie kilkadziesiąt złotych więcej i zdecydowanie jest wart dodatkowych pieniędzy, jeśli można go dostać za podobną cenę.

★ Wybór aktualizacji : Nieco nowszy Lenovo Thinkpad T560 jest często dostępny za mniej niż 1500 zł i oferuje szybszy układ. Jest tylko 8 gigabajtów pamięci RAM ( do rozbudowy), ale jeśli tylko przeglądasz sieć i pracujesz nad dokumentami, powinno to wystarczyć. Niestety, prawie zawsze jest niedostępny. 

używane laptopy 15 cali

Najlepszy 15-calowy laptop

HP EliteBook 745 G4

HP EliteBook 745 G4 oferuje najlepszą wartość spośród wszystkich 14 i 15-calowych laptopów, które testowałem. Powinieneś otrzymać model z procesorem AMD PRO A10, zintegrowaną grafiką, 8 gigabajtami pamięci RAM i 14-calowym wyświetlaczem IPS (1920 x 1080 pikseli). Jest duży, a wyświetlacz nie jest najostrzejszy, ale nie męczy wzroku. Jest mnóstwo portów (Ethernet, USB, USB-C, HDMI, gniazdo słuchawkowe) i jest wystarczająco mocny, aby poradzić sobie z większością codziennych zadań. Klawiatura jest przyzwoita, a przy wadze 1,54 kg ta maszyna jest jednym z lżejszych 15-calowych używanych laptopów. Szkoda, że ​​głośniki nie grają zbyt głośno.

używane laptopy 15 cali

Najlepszy używany laptop 15-cali do pracy

DELL Latitude 5580

Zaktualizowany przez DELL Latitude 5580 to świetny wybór dla studentów i dobra tania alternatywa dla MacBooka. Recenzent Adam Speight, mówi, że korzystanie z niego to „absolutna radość”. Klawiatura jest jedną z najlepszych do pisania esejów, a układ Intel Core i5 6. generacji, choć nie najnowszy, jest wystarczający dla większości ludzi. Jeśli możesz sobie na to pozwolić, postaw na model z 8 gigabajtami pamięci RAM. Niestety żywotność baterii nie jest świetna; udawało nam się średnio siedem godzin.

używane laptopy 15 cali

Najlepsza wartość

HP EliteBook 755 G4

15-calowy laptop HP EliteBook 755 G4 możesz mieć za mniej niż 1300 złotych. To zgrabny laptop z matrycą Full HD. Żywotność baterii jest lepsza niż na powierzchni, którą lubimy (codziennie korzystałem ponad dziewięć godzin), a wydajność była bardzo szybka. Jasny, ostry ekran to także radość. 

Ten model jest wyposażony w układ AMD PRO, który będzie wolniejszy niż większość innych układów w tym przewodniku, ale jeśli Twoim głównym zastosowaniem jest przeglądanie sieci, oglądanie filmów i praca nad dokumentami, procesor nie będzie miał problemu z nadążaniem. Po prostu wiedz, że pamięć RAM i dysk SSD wydają się być przylutowane i nie można ich aktualizować przez użytkownika.

Jak znaleźć używanego laptopa 15 cali?

Jeśli Twój budżet jest napięty i chcesz uzyskać jak największy zwrot z każdej zainwestowanej złotówki lub po prostu chcesz trzymać coś z dala od wysypiska śmieci, rozważ rynek używanych lub odnowionych laptopów. Miałem wielkie szczęście kupując używane laptopy od wszelkiego rodzaju sprzedawców (zarówno profesjonalistów, jak i zwykłych ludzi).

Aby zdobyć najlepszy używany laptop 15 cali, upewnij się, że znasz rynek. Przeprowadź badania, aby dowiedzieć się, jaki rodzaj maszyny będzie odpowiadał Twoim potrzebom. Najłatwiejsze do zdobycia, a zatem (zwykle) najlepsze oferty, to zazwyczaj bardziej nudne, zorientowane na biznes modele. Tak się składa, że ​​lubię ThinkPady, które są używane przez duże korporacje, a potem wyrzucane naraz, co oznacza, że ​​jest z czego wybierać i są tanie.

Celuj w te specyfikacje: postaraj się o laptopa z co najmniej procesorem Intel Core i3 11. generacji, 8 GB pamięci RAM, 128 GB pamięci (najlepiej dysk półprzewodnikowy) i 15-calowy wyświetlacz do FHD (rozdzielczość 1080p). 

Gdy już wyczujesz rynek i wiesz, ile powinieneś płacić za używanego laptopa, będziesz wiedział, kiedy znajdziesz ofertę. Kiedy go znajdziesz, poczekaj. Nie licytuj do ostatnich kilku minut aukcji. Nie chcesz, aby inni oferenci mieli szansę zareagować. Pamiętaj, że jeśli coś przegapisz, to nie koniec świata. 

Źródło: wired.com