używane laptopy lenovo

Top 5 najlepszych używanych laptopów Lenovo

Lenovo to chińska firma i jeden z największych producentów elektroniki użytkowej, w tym produktów takich jak komputery osobiste (desktopy i laptopy), tablety, monitory, urządzenia peryferyjne do komputerów i smartfony, wśród wielu innych. W 2005 roku firma przejęła dział komputerów osobistych IBM, z którego wywodzą się linie komputerów ThinkPad i ThinkCentre. Obecna linia laptopów Lenovo jest obszerna i obejmuje popularne marki, takie jak IdeaPad, Legion, Yoga i ThinkBook. Używane laptopy Lenovo to często jedne z najlepszych modeli pod względem wartości, jakie można uzyskać, niezależnie od tego, czy szukasz taniego Chromebooka, czy mobilnej stacji roboczej klasy premium.

Używane laptopy Lenovo – Zestawienie

Żeby wybrać najlepszy używany laptop Lenovo, musisz mieć pogląd na różne rodzaje urządzeń. Zestawiliśmy top 5 urządzeń Lenovo, które możesz kupić w niemal każdej cenie. Przedstawiliśmy 5 modeli, zaczynając od najdroższej, a kończąc na najtańszej wersji.

Lenovo Thinkpad W541

używane laptopy lenovo

CENA 2.474,50 PLN

Lenovo zapowiedziało z serią W mocnego kandydata do bardzo konkurencyjnego segmentu stacji roboczych. Bardzo dobra klawiatura, wygodny wyświetlacz, solidna wydajność przy niskiej emisji hałasu i przekonujący stosunek ceny do jakości są rzeczywiście bardzo interesujące. Niska waga, pojemny akumulator i wynikające z tego długie czasy pracy przekonują w drodze. Kolejny pozytywny efekt: Nie znajdziemy już żadnych problemów z jakością wykonania w obszarze klawiatury, a powrót przycisków TrackPoint pokazuje, że Lenovo słucha użytkowników.

Miłym unikatem jest zintegrowany kolorymetr X-Rite. Umożliwia on prostą i całkiem dobrą kalibrację panelu bez dodatkowego sprzętu. Poza lepszą dokładnością kolorów poprawia to także mobilność i motywację do regularnej kalibracji wyświetlacza.

Są też pewne problemy, takie jak niestabilne podparcie dłoni i dość graniczna jakość wykonania, które mogą powstrzymać niektórych użytkowników od zakupu. Innym problemem jest wahająca się wydajność pod trwałym obciążeniem. Wydaje się, że rozwiązanie chłodzące pracuje na granicy swoich możliwości i wymaga pewnych okresów bezczynności procesora.

Mocno ograniczona wydajność na zasilaniu akumulatorowym wpływa przynajmniej pozytywnie na czasy pracy na baterii i pokazuje, że Lenovo stawia na dobrą mobilność. Ogólnie rzecz biorąc, Lenovo ThinkPad W541 pozostawia mieszane wrażenia. Jeśli można żyć z wymienionymi wadami lub częściowo zrekompensować je alternatywną konfiguracją, to za uczciwą cenę otrzymujemy kilka cenionych unikalnych cech.

Lenovo ThinkPad T570

używane laptopy lenovo

CENA 1.944,50 PLN

Tegoroczna aktualizacja Lenovo ThinkPad T570 to bardzo dobry notebook biznesowy w wielu dziedzinach, ale są też pewne mankamenty w postaci błędów, które miejmy nadzieję zostaną wkrótce naprawione.

Bardzo podoba nam się bardziej kompaktowa obudowa. Lenovo powróciło do czarnej kolorystyki najnowszych modeli z serii T i udało się zaprojektować mniejszą obudowę. Widać to szczególnie przy węższych ramkach wyświetlacza. Stabilność i jakość wykonania nie ucierpiały. Dostęp do podzespołów jest jednak dość uciążliwy, co miało już miejsce w przypadku mniejszego rodzeństwa ThinkPada T470.

Do innych zalet należy zaliczyć świetny aparat wejściowy, mimo że niektóre klawisze są teraz węższe ze względu na nową obudowę. Wciąż jednak nie ma krytyki pod względem wrażeń z pisania na klawiaturze. W porównaniu z poprzednim modelem poprawił się także touchpad. Lenovo nie idzie na kompromisy także w kwestii zabezpieczeń, wydajności sieci bezprzewodowej, różnorodności portów czy czasu pracy na baterii.

Dobra obudowa, dobra łączność i dobre urządzenia wejścia – przeciętny panel Full HD i sporadyczne czkawki wydajności: Lenovo ThinkPad T570 mógłby być bardzo dobrym laptopem biznesowym przy pewnym dopracowaniu.

Jedna słaba strona nie uległa zmianie, gdyż Lenovo nadal stosuje dość przeciętny panel Full HD. Jest on oparty na technologii IPS i jaśniejszy w porównaniu z bezpośrednim poprzednikiem ThinkPadem T560 przy ~250 nitach, ale nie ma szans w starciu z innymi rywalami. Ograniczona jest również gama kolorów.

Byliśmy dość zaskoczeni okazjonalną czkawką wydajności i rozwojem temperatur. Problemy z wydajnością były rzadkie, więc podejrzewamy problem z oprogramowaniem. Procesor ULV może teoretycznie wykorzystać cały swój potencjał, ale bywa spowolniony, a także po pewnym czasie dobija do granicy temperatury. Znaczne ograniczenie wydajności na baterii jest niepotrzebne, bo procesor nie potrafi nawet utrzymać swojej bazowej częstotliwości. Mamy nadzieję, że problem ten zostanie wkrótce naprawiony. Podobnie jak w przypadku ThinkPada T470s, odliczymy jednak 3% od oceny końcowej, dopóki to nie nastąpi. ThinkPadowi T570 brakuje więc w obecnym stanie oceny „bardzo dobrej”

Lenovo Thinkpad L490

używane laptopy lenovo

Jako komputer do biura i pracy Lenovo nadal robi niewiele złego z ThinkPadem L490. Pisanie za pomocą klawiatury jest nadal szybkie i przyjemne, a szybkość pracy jest ogólnie przyzwoita.
Trzeba jednak przyjrzeć się szczegółom, by nie postrzegać tegorocznej aktualizacji sprzętowej jako czegoś zbędnego. Ponieważ ewidentne przeróbki – czyli nowy wyświetlacz i procesor Whiskey Lake – nie okazały się tak pożądane. Procesor jest dławiony, a więc wolniejszy niż Kaby Lake w poprzedniku. Wyświetlacz wymienia nieco większą jasność na słabszy kontrast i wartość czerni.
Z drugiej strony Lenovo w końcu dołącza szybszy dysk SSD, na pokładzie znalazł się Bluetooth 5, a komputer mobilny jest zazwyczaj komfortowo cichy lub wręcz bezgłośny. Nie do końca spodobał nam się jednak układ chłodzenia; wielokrotnie oddaje się on robieniu przerw, nawet pod intensywnym obciążeniem. Przyjemna, niestety tylko chwilowa, cisza odbywa się jednak kosztem wydajności i powoduje duże wahania temperatury rdzenia.
Lenovo ThinkPad L490 nadal robi wrażenie jako bardzo dobry laptop biurowy. Jego urządzenia wejścia, dobry czas pracy na baterii i wreszcie także szybszy dysk SSD czynią z tego laptopa zdolny komputer roboczy dla firm, studentów i każdego, kto zajmuje się pisaniem i siecią.

Tak naprawdę jednak wypowiedzenie jednoznacznej rekomendacji zakupu wcale nie jest łatwe, gdyż z jednej strony L490 odstaje od poprzednika zbyt małymi korzyściami, a z drugiej jest bardzo zbliżony do E490. W przypadku tego ostatniego, osoby mogące obejść się bez slotu ExpressCard otrzymają znacznie jaśniejszy i bogatszy w kontrast wyświetlacz o mniej więcej tej samej wydajności i równie dobrym czasie pracy na baterii w przypuszczalnie korzystniejszej cenie, przynajmniej poza specjalną zniżką dla studentów. Za 699 euro (~$771), ci ostatni mogą bez wahania pociągnąć za spust zakupowy.

Lenovo Thinkpad T450s

używane laptopy lenovo

Wraz z ThinkPadem T450s firma Lenovo wprowadziła na rynek godnego następcę udanego modelu T440s, który jednak raczej nie oferuje prawdziwych innowacji. Czy to obudowa, klawiatura, czy łączność – najwyraźniej odziedziczył on wiele części niezmienionych po poprzedniku.

Nawet jeśli początkowo brzmi to jak krytyka, to niekoniecznie tak jest: Ani stabilna i lekka obudowa, ani doskonała klawiatura ThinkPada nie wymagały rewizji. Tak jak jesteśmy do tego przyzwyczajeni, T450s sprawdza się bez zarzutu także w innych aspektach, w tym w wielu funkcjach bezpieczeństwa, bogatym w kontrast wyświetlaczu oraz imponująco niskiej emisji hałasu i temperatury. Mimo to 14-calowcowi nie brakuje wydajności, a nawet jest zdolny do wymagających aplikacji czy wielozadaniowości.

Zmodyfikowana jednostka UltraNav składająca się z TrackPointa i touchpada może nadal budzić kontrowersje, ale jest lepsza od poprzedniego rozwiązania. Nadal życzylibyśmy sobie, aby nadchodzący T460s posiadał tylko dedykowane przyciski myszy. Ponadto Lenovo powinno wbudować w high-endowy produkt dwa pełnoprawne gniazda pamięci RAM. Maksymalnie 12 GB mogłoby zniechęcić wielu entuzjastów.

Mimo wymienionych punktów krytyki T450s jest więcej niż przekonującym zestawem, który ostatecznie został nagrodzony oceną ogólną „bardzo dobrą”. Niestety, wysoka cena nieco tłumi euforię. W związku z tym nie tylko konkurencja, ale i wkrótce wycofany z rynku poprzednik mogą być warte rozważenia dla łowców okazji.

Podsumowanie zestawienia używanych laptopów Lenovo

Lenovo co roku produkuje dużą liczbę laptopów, więc niezależnie od tego, czy szukasz czegoś do szkoły, pracy, gier lub korzystania z multimediów, możesz znaleźć coś, co odpowiada Twoim potrzebom i budżetowi. Ich laptopy często należą do modeli o najlepszej wartości, ponieważ zapewniają dobre wrażenia użytkownika, a jednocześnie pozostają niedrogie. Jednak znalezienie odpowiedniego modelu jest czasami trudne, ponieważ Lenovo nie zawsze jest konsekwentne w swoim schemacie nazewnictwa laptopów.

Źródło: rtings.com, notebookcheck.net