uzywane laptopy i7

Używane laptopy i7 w rewelacyjnych cenach: Sprawdź nasze rekomendacje

Procesory Intel Core i7 to jedne z najlepszych dostępnych procesorów do laptopów, ponieważ zapewniają doskonałą równowagę między wydajnością, temperaturą i kosztami. Są bardziej wydajne niż układy Core i3 lub Core i5, ale też nie są tak drogie i nie wytwarzają tyle ciepła, co opcje Core i9. To sprawiło, że chipsy stały się niezwykle popularne. 

Używane laptopy i7 w niskich cenach

Ta powszechna dostępność jest fantastyczna, ponieważ oznacza, że ​​​​nietrudno jest zdobyć maszynę z procesorem Core i7, ale może być trudno zdecydować, który laptop powinieneś kupić, ponieważ jest tak wiele doskonałych opcji. Jeśli potrzebujesz najnowszej generacji chipów Intela, polecamy procesor Core i7 12. generacji, który zapewni Ci niesamowitą wydajność i długi czas pracy na baterii. Jeśli jednak masz ograniczony budżet, przejście na nieco starszy procesor 11. generacji nadal może przynieść wspaniałe rezultaty. Uważamy, że Dell XPS 13 Plus to najlepszy laptop Core i7 z systemem Windows ze względu na jego najwyższej klasy specyfikacje, wyświetlacz, żywotność baterii i wygląd, ale istnieje również wiele świetnych alternatyw.

uzywane laptopy i7

Dell Precision 7730

Dell Precision 7730 to potężna stacja robocza, zaprojektowana z myślą o potrzebach profesjonalistów. Niektóre z kluczowych cech, które sprawiają, że jest to dobry używany laptop, to:

  • Procesor : Laptop można skonfigurować z procesorami Intel Xeon, które są przeznaczone do obliczeń o wysokiej wydajności i zapewniają wielordzeniową moc obliczeniową. To sprawia, że ​​laptop doskonale nadaje się do uruchamiania wymagających aplikacji, takich jak oprogramowanie CAD lub oprogramowanie do edycji wideo.
  • RAM : Laptop można skonfigurować z maksymalnie 128 GB pamięci RAM, co pozwala na płynną wielozadaniowość i możliwość obsługi dużych zbiorów danych.
  • Grafika : Precision 7730 można skonfigurować z dedykowanymi kartami graficznymi Nvidia i AMD, które zapewniają wysoką wydajność graficzną do zadań takich jak renderowanie 3D i edycja wideo.
  • Wyświetlacz : laptop ma wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości, który zapewnia wyraźny i szczegółowy obraz, dzięki czemu doskonale nadaje się do zadań takich jak projektowanie architektoniczne lub edycja wideo.
  • Trwałość : laptop ma trwałą konstrukcję, dzięki czemu doskonale nadaje się do użytku w środowisku profesjonalnym i jest odporny na normalne użytkowanie.
  • Dostosowanie : laptop oferuje wiele opcji dostosowywania, dzięki czemu użytkownicy mogą go skonfigurować zgodnie z własnymi potrzebami.

Jeśli możesz zapomnieć o przestarzałym sprzęcie, problemach z ogrzewaniem i słabej żywotności baterii, Precision 7730 może nadal być odpowiednią opcją dla niektórych osób. Co więcej, można go uzyskać w przystępnej cenie.

uzywane laptopy i7
Dell Precision 7730

HP ZBook 15 G3

HP może z powodzeniem udoskonalić i tak już przekonującego  poprzednika  za pomocą ZBooka 15 G3. Całkowicie przerobione podwozie pozostawia bardzo szlachetne wrażenie i nie musi chować się za rywalami również pod względem jakości wykonania i stabilności. Oprócz aktualizacji procesora Skylake, HP wdraża również wszystkie nowoczesne interfejsy, zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Wydajność jest również dobra i obecnie prawie stanowi limit w mobilnej stacji roboczej z 15-calowym ekranem. Po rozczarowaniu wieloma panelami FHD w niedawnej przeszłości, panel IPS ZBooka 15 G3 jest wreszcie dobrym produktem, mimo że należy go skalibrować. Dostępny jest również opcjonalny wyświetlacz DreamColor, jeśli potrzebujesz większej gamy kolorów.

Właściwie są tylko małe rzeczy, których nie lubimy. Obejmuje to akumulator, do którego nie ma już dostępu z zewnątrz, oraz trzeszczące wentylatory, które pod obciążeniem są również znacznie głośniejsze w porównaniu do poprzednika. Dostęp do niektórych elementów wewnętrznych jest utrudniony. Naprawdę nie wiemy, dlaczego gniazdo SIM zostało umieszczone pod M.2-SSD i modułem Wi-Fi. Wyświetlacz wykorzystuje PWM dla prawie każdego ustawienia jasności, a procesor jest nieco spowalniany przez TDP, gdy obciążasz wszystkie rdzenie. HP mógłby też nieco ulepszyć klawiaturę. Dostajemy bardzo dobre urządzenie wejściowe, ale  Lenovo ThinkPad P50 pod tym względem jest jeszcze nieco lepszy, podobnie jak emisje. Kolejnym czynnikiem jest oczywiście wysoka cena, mimo że porównywane urządzenia w rzeczywistości nie różnią się tak bardzo, gdy są skonfigurowane z tymi samymi komponentami. 

uzywane laptopy i7
HP Zbook 15 G3

Lenovo ThinkPad T570

Ku naszemu zaskoczeniu, 15-calowy model z tej serii niewiele różni się od swojego 14-calowego rodzeństwa. Tak naprawdę nie oferuje nic więcej, biorąc pod uwagę większą obudowę – opcje przechowywania są takie same, wejścia / wyjścia są identyczne, ale wręcz przeciwnie, wewnętrzna bateria oferuje nieco większą pojemność, co z kolei zapewnia ogólnie lepszą wytrzymałość.

Nasza opinia o urządzeniach wejściowych również pozostaje taka sama – wygodna, klikalna klawiatura z długim skokiem klawiszy, doskonałym pozycjonowaniem i użytecznością TrackPoint oraz nieco zbyt sztywnym clickpadem. Lenovo praktycznie korzystało z tego samego zestawu urządzeń wejściowych, co 14-calowy T470 . Jakość wykonania jest na wysokim poziomie, a reszta wysokiej klasy laptopów biznesowych jest dość solidna i niezawodna na dłuższą metę – tutaj nie ma żadnych ograniczeń.

Ale nasz główny zarzut dotyczący ekranu pozostaje – stosunkowo ciemniejszy niż większość paneli IPS i obejmuje tylko połowę gamy kolorów sRGB. Jest to wręcz nie do przyjęcia w przypadku laptopa w tym przedziale cenowym, nawet jeśli jest to notebook zorientowany na biznes. Widzieliśmy praktycznie taką samą jakość obrazu zapewnianą przez znacznie tańsze Lenovo ThinkPad E470 i E570 i właściwie je za to chwaliliśmy. Ale notebook, którego cena zaczyna się od około 1000 USD, zdecydowanie nie możemy pozwolić, aby ten się wymknął.

Jeśli jednak jakość wyświetlacza nie jest dla Ciebie tak ważna i praca na zewnątrz nie będzie na co dzień (ekran jest nieco przyciemniony do użytku na zewnątrz), a ograniczenie pamięci masowej do jednego gniazda M.2 SSD (brak 2,5 cala w biznesowym 15-calowym laptopie, naprawdę?) będzie odpowiadał Twoim potrzebom, to zdecydowanie powinieneś rozważyć T570 jako kolejnego codziennego kierowcę. Jedna z najważniejszych cech, takich jak jakość wykonania, urządzenia wejściowe, żywotność baterii i ogólna niezawodność, są nadal głównym przedmiotem zainteresowania ThinkPat z serii T.

uzywane laptopy i7
Lenovo ThinkPad T570

Podsumowanie laptopów używanych i7

Używane laptopy z układem Core i7, to jedne z najlepszych urządzeń na rynku i chociaż polecamy wszystkie laptopy, które uwzględniliśmy w tym podsumowaniu, naszym ulubionym z nich jest Dell 7730. Dzięki znakomitym specyfikacjom, niesamowitemu wyświetlaczowi i legendarnemu nowemu projektowi ten używany laptop jest bez wątpienia jednym z najlepszych z systemem Windows z dostępnymi konfiguracjami Core i7. Klasyczny Dell 7730 to także fenomenalna opcja dla osób, które chcą czegoś bardziej tradycyjnego i nie lubią odważnej nowej obudowy Plusa.

Gracze pokochają niesamowitą moc HP Zbook 15 G3, a użytkownicy biznesowi powinni wybrać smukły, lekki i mobilny Lenovo ThinkPad T570. Osoby potrzebujące wytrzymałej stacji roboczej nie muszą szukać dalej niż elastyczne i wszechstronne Surface Laptop Studio, a jeśli masz ograniczony budżet, imponująco niska cena T570 zapewni wydajność Core i7 w twoje ręce bez rozbijania banku.

Źródła: windowscentral.com, notebookcheck.net, vividbay.com