laptopy uzywane toshiba

Używane laptopy Toshiba: średnia półka dobrego sprzętu

Toshiba jest firmą, która przez ostatnie kilka lat po prostu przechodziła wiele zmian. Jest zawsze w piwnicy lub w jej pobliżu z powodu kiepskiej jakości laptopów, słabego wsparcia i miernego designu. Aby dodać zniewagę do obrażeń, firma wstępnie ładuje wiele programów typu bloatware i każe płacić za wysyłkę zwrotną wadliwych produktów. Używane laptopy Toshiby mają jednak kilka jasnych punktów, w tym doskonałego Chromebooka i trwałe urządzenie 2 w 1.

Wygląd używanych laptopów Toshiba

Toshiba nie robi szczególnie ładnych używanych laptopów, ale nie są też brzydkie. Są po prostu zwykłe. Weźmy Kirabook 2015, który jest wyposażony w firmowy język projektowania Skyline, który oferuje szczotkowaną, srebrną, aluminiową ramę, która jest całkowicie nieszkodliwa. Zarówno Radius 14, jak i 15 mocno zapożyczają się z konstrukcji zawiasów Lenovo 360 stopni, ale żaden z nich nie przynosi efektu zachwytu konkurenta.

uzywane laptopy toshiba

Laptop Toshiba Portege z30t, z odporną na zalanie klawiaturą i przetestowaną pod kątem upadków obudową, wyróżnia się w tej ofercie. Ale jest także Satellite C55DT, który pomimo swojej plastikowej obudowy wygląda na premium, ale ma ostrą, skierowaną do góry krawędź, która nieprzyjemnie wciska się w nadgarstki. Ostatecznie używane laptopy Toshiba to solidne produkty, ale oparte wyłącznie na konstrukcji, mają tendencję do znikania w tłumie.

Opinie o używanych laptopach Toshiba

Używane laptopy Toshiba najgorszą średnią ocenę wśród marek laptopów osiągnęły w 2015 roku. Firma posiadała pięć systemów, które uzyskały ocenę 2,5 lub niższą w rankingu lapopmag.com. Jedynymi naprawdę jasnymi punktami dla firmy były laptopy Toshiba Portege Z20t, wysokiej klasy urządzenie 2 w 1 z ponad 14 godzinami wytrzymałości, oraz zaktualizowany Chromebook 2, który ulepszył oryginał dzięki jaśniejszemu wyświetlaczowi i nowszym komponentom. Ale jako całość wyniki nie były ładne.

Wsparcie techniczne Toshiby

Jednym słowem wsparcie techniczne Toshiby jest trudne. Zasoby online firmy były zbyt specyficzne dla systemu Windows 8 podczas testów, a wirtualny dział pomocy oparty na botach prowadził nas w pętli zapytań bez widocznych odpowiedzi. W niektórych rozmowach telefonicznych z przedstawicielami firmy Toshiba wypadliśmy lepiej, ale jeden z agentów prawie kazał zresetować BIOS notebooka, gdy wystarczyło odznaczyć pole w oknie preferencji.

Gwarancja na laptopy Toshiba

Firma Toshiba zmusza Cię do opłacenia własnej wysyłki, jeśli musisz wysłać używanego laptopa do naprawy. Firma zapewnia waniliową roczną gwarancję, ale w przeciwieństwie do niektórych konkurentów umożliwia aktualizację systemu bez utraty gwarancji.

Oprogramowanie w używanych laptopach Toshiba

Firma wstępnie ładuje kilka przydatnych narzędzi własnych do laptopów, ale zdecydowanie za dużo niechcianego oprogramowania. Portege Z30t, Satellite Radius 15 P55W i Kirabook zawierają My Toshiba, która zawiera listę polecanych partnerów, oraz ekologiczne narzędzie do bardziej rozważnego zużycia energii. Portege dodaje kilka aplikacji zabezpieczających, w tym menedżera haseł i narzędzie do odcisków palców.

uzywane laptopy toshiba

Niestety, używane laptopy Toshiba gromadzą najwięcej programów typu bloatware w branży, począwszy od linków do reklamodawców na pasku zadań, a skończywszy na grach i aplikacjach, których nie chcieliśmy lub nie potrzebowaliśmy. Wśród winowajców są Netflix, eBay, WinZip, Flipboard i Spotify, choć to tylko mały przedsmak tego, z czym komputery Toshiby borykały się w ciągu ostatniego roku.

Czy to innowacyjne laptopy?

uzywane laptopy toshiba

Toshiba nie wprowadziła wielu nowych rozwiązań w ciągu ostatniego roku. Firma nadal oferuje wiele urządzeń 2 w 1 z wyświetlaczami 4K i rysikami, ale nie zrobiła wiele, aby wyróżnić się z tłumu, poza zapewnieniem niskich cen. W kolejnych latach konsumenci mogą spodziewać się dynaPad, lekkiego, 12-calowego tabletu z systemem Windows, który po podłączeniu opcjonalnej klawiatury może służyć jako laptop.

Oferta używanych laptopów Toshiba

Toshiba oferuje szeroką gamę używanych laptopów, od Toshiba Chromebook 2 za 800 zł do drogiego Kirabooka za 1000 zł. Firma oferuje niedrogie używane laptopy i urządzenia 2 w 1 we wszystkich rozmiarach, a linia Tecra zapewnia wiele opcji dla firm każdej wielkości. Jednak nie znajdziesz poważnego laptopa do gier lub stacji roboczej Toshiba z profesjonalną kartą graficzną Nvidia Quadro. Firma ma wiele tanich używanych laptopów, ale nie mogliśmy znaleźć takiego z wyświetlaczem 1080p za mniej niż 2500 zł.

Co Toshiba może ulepszyć w swoich laptopach?

Toshiba nie ma innego wyjścia, jak tylko w iść górę. Firma musi radykalnie ulepszyć projekty i jakość swoich używanych laptopów, oferując jednocześnie więcej świeżych pomysłów. Toshiba powinna również usunąć oprogramowanie typu crapware ze swoich systemów.

Źródło: laptopmag.com

 • Tanie używane laptopy: Wskazówki i triki dotyczące zakupu z drugiej ręki
  Laptopy są coraz lepsze. Pytanie, które należy sobie zadać przed zakupem, brzmi: co jest najważniejsze i co jesteś skłonny poświęcić? Nawet najlepsze tanie używane laptopy nie są idealne w każdym obszarze – mają mocne strony, ale aby osiągnąć niską cenę w kilku kwestiach trzeba iść na ugodę. Prawie na pewno można znaleźć używanego niedrogiego laptopa z ekranem dotykowym, wysokiej klasy obudową, portem HDMI, podświetlaną klawiaturą lub obsługą rysika. Warto jednak zastanowić się, na których z tych funkcji zależy nam najbardziej, a bez których możemy się obejść.
 • Co sprawdzić przed zakupem używanego laptopa Mac?
  Czy przełączasz się z systemu Windows na taniego MacBooka? Zatem zakup używanego laptopa Mac z gwarancją i wsparciem technicznym brzmi jak najlepsza opcja. Kupując używany komputer Mac, możesz zaoszczędzić dodatkowe pieniądze. Przeprowadzimy Cię przez wszystkie niezbędne kroki, które należy podjąć, aby upewnić się, że zakupiony laptop Mac nie ulegnie awarii już następnego dnia.
 • Używane laptopy HP Ceny
  Niedawno szukałem nowego laptopa, potrzebowałem czegoś do podstawowego surfowania po Internecie, nie do pracy, a do przeglądania social mediów i filmów. Nie chciałem jednak na taki sprzęt wydawać fortuny, bo będzie używany codziennie, ale w ograniczonym lub krótkim czasie, do szybkich zadań. Przeglądać setki ofert, na które mnie nie stać, stwierdziłem, że używany laptop HP idealnie spełnia moje wymagania. Wybranie tej opcji ma oczywistą zaletę w postaci niższej ceny, ale (zwykle) ograniczonej gwarancji. Żeby mieć pewność, że otrzymasz sprawnego laptopa lepiej o to ostanie zadbać. Używane laptopy HP są oczywiście w pewnym stopniu wyeksploatowane, ale moim zdaniem jest to lepsza opcja niż na przykład kupowanie pierwszego lepszego używanego laptopa z przypadkowego TOP 5. Z mojego doświadczenia wiem, że używany laptop jest w całkiem przyzwoitym, lekko używanym stanie.
 • Dell Vostro 14 5490 – Czy warto inwestować w używany laptop biznesowy?”
  Laptopy Dell Vostro to linia biznesowych laptopów, skierowana głównie do małych i średnich przedsiębiorstw. Zapewniają one solidną wydajność i liczne funkcje przyjazne nie tylko dla firm. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem używanego laptopa Dell Vostro, a w szczególności modelu 14 5490, warto wziąć pod uwagę kilka czynników: cenę, serwis, zabezpieczenia. Seria Vostro oferuje przystępną cenę w porównaniu do innych laptopów biznesowych, takich jak seria Latitude. Dzięki temu są one bardziej dostępne dla firm o niewielkim budżecie. Obecnie używane laptopy Dell Vostro są świetnymi urządzeniami także dla prywatnych osób. Warto jednak dokładnie sprawdzić stan i wyposażenie używanego laptopa. Niewielkim mankamentem są także krótsze godziny wsparcia technicznego w porównaniu do innych linii produktów Dell. W zamian za to możesz uzyskać dodatkowe zabezpieczenia danych oraz narzędzia ułatwiające zarządzanie w środowisku korporacyjnym.
 • Czy da się kupić używany laptop na raty?
  Zakup laptopa to zwykle wydatek kilku tysięcy złotych. Wielu z nas nie ma możliwości wydania takiej kwoty jednorazowo. Korzystamy więc zwykle z możliwości zakupu urządzenia na raty – w kilkanaście minut możesz podpisać umowę kredytową i laptop wziąć ze sobą tego samego dnia do domu. Ale co w przypadku używanych laptopów? Decydujemy się na niego ze względu na niską cenę, zatem nie ma możliwości, żeby zapłacić za niego jednorazowo. Cale szczęście również w przypadku używanych laptopów możemy liczyć na płatność ratalną. Wiele sklepów internetowych (mniej stacjonarnych) oferuje e-raty, które umożliwiają rozłożenie ceny laptopa na części. Zwykle pierwsza rata odroczona jest co najmniej o miesiąc. Często jest to dodatkowa zaleta, która pozwala odłożyć spłatę jeszcze kilka tygodni. Ale czy warto? Czy opłaca się kupować używany laptop na raty? Przekonamy się razem z Tobą, prowadząc dokładne rozeznanie w znanych i mniej znanych sklepach internetowych.