uzywane laptopy i5

Czy używane laptopy i5 są wystarczająco dobre?

Ponieważ procesor jest sercem laptopa, odgrywa kluczową rolę w określaniu jego ogólnej wydajności, efektywności energetycznej i zdolności do obsługi wymagających zadań. Dobrze jest zrozumieć dostępne opcje przed wyborem nowego laptopa. Przechadzając się między sklepami, zobaczysz mnóstwo używanych laptopów wyposażonych w Core i5. Czy procesory Core i Ryzen są więcej niż wystarczająco wydajne, aby z łatwością poradzić sobie z codziennymi zadaniami komputerowymi? Przekonajmy się.

Jeśli używasz laptopa głównie do zwykłych zadań, takich jak przeglądanie Internetu, nadrabianie zaległości w YouTube i praca w aplikacjach biurowych, prawdopodobnie poradzisz sobie dobrze ze średniej klasy procesorami Core i5 i Ryzen 5. 

Wybór najlepszego procesora

„Ogólnie rzecz biorąc, każdy z dzisiejszych procesorów Intel Core lub AMD Ryzen może dobrze radzić sobie z podstawowymi codziennymi zadaniami, takimi jak przeglądanie stron internetowych i poczta e-mail” — mówi Asedillo.

Jeśli kupujesz nowy laptop, prawdopodobnie najlepszym wyborem będzie średniotonowy Intel Core i5 lub Ryzen 5. Z łatwością poradzi sobie z codziennymi zadaniami i nadal ma wystarczającą moc, aby poradzić sobie z bardziej wymagającymi zadaniami, takimi jak strumieniowe przesyłanie wideo w wysokiej rozdzielczości i edycja dużych zdjęć. Powinieneś być w stanie znaleźć laptopa wyposażonego w Core i5 lub Ryzen 5.

Niższe Core i3 i Ryzen 3 również mogą ci dobrze służyć, ale nawet jeśli sam procesor jest wystarczająco szybki, aby wykonać pracę, często trafia do laptopa z wolniejszym dyskiem twardym, ograniczoną pamięcią lub jakością wykonania.

Ale w zależności od budżetu i potrzeb może to być opłacalne ustępstwo. W końcu używane laptopy i5 są w pełni zdolne do uruchamiania aplikacji zwiększających produktywność, takich jak Microsoft Office, Zoom i Slack, i mogą kosztować mniej niż 1000 zł. Tak więc dla wielu osób oferują dobrą wartość, nawet jeśli otwarcie aplikacji wymaga dodatkowego uderzenia lub dwóch.

Chromebooki, jeśli się nad tym zastanawiasz, często wykorzystują nawet słabsze procesory Intela, głównie Pentium i Core m3. Ale znowu są to urządzenia przeznaczone do prostych zadań, takich jak na przykład tworzenie prezentacji slajdów w Google Workspace.

Co to jest rdzeń w procesorze laptopa?

Rdzeń to jednostka często nazywana jednostką centralną (CPU). Odpowiada za wykonywanie zadań obliczeniowych. Jest to część procesora, która otrzymuje instrukcje i wykonuje działania oraz wykonuje obliczenia. Rdzeń w procesorze to zestaw instrukcji, który umożliwia programowi wykonanie określonego zadania.

Co to jest procesor i5?

Core i5 to procesor średniej klasy opracowany i wyprodukowany przez firmę Intel. Są to procesory dwurdzeniowe lub czterordzeniowe. Możesz go używać zarówno na komputerach stacjonarnych, jak i laptopach.

uzywane laptopy i5
Przykłady używanych laptopów i5

Na przykład:

Jeśli grasz w pasjansa, nie zobaczysz wiele między procesorami Core i3 i Core i5. Jeśli jednak edytujesz wiele plików w Adobe Photoshop, możesz zobaczyć, że używany laptop i5 wykonuje to samo zadanie szybciej w porównaniu do procesorów starej generacji.

Procesory Intel Core i5 różnią się znacznie między generacjami. Nowocześniejsze generacje są zazwyczaj wydajniejsze i energooszczędniejsze. Dlatego warto sprawdzić, do której generacji należy procesor w używanym laptopie, który zamierzasz kupić.

Używane laptopy mogą mieć ukryte problemy, takie jak uszkodzony dysk twardy, problemy z baterią czy uszkodzenia mechaniczne. Przed zakupem używanego laptopa zawsze warto go dokładnie sprawdzić lub poprosić o opinię eksperta., a także: Czy cena używanego laptopa jest odpowiednia do jego stanu i specyfikacji? Czy warto dokupić trochę więcej, aby uzyskać nowy laptop z gwarancją? Czy laptop jest nadal na gwarancji producenta? Jeśli nie, czy sprzedawca oferuje jakąś formę gwarancji?

Cechy używanych laptopów i5

 • Procesory i5 oferują możliwość pracy ze zintegrowaną pamięcią, co wspomaga wydajność aplikacji.
 • Używane laptopy z i5 używają magistrali typu DMI.
 • Procesor Core i5 jest dwurdzeniowy lub czterordzeniowy.
 • Procesory i5 charakteryzują się dużą wydajnością. Może więc działać z maksymalną częstotliwością procesora 3,6 GHz
 • Hyper-Threading nie jest możliwe w procesorach Core i5.
 • Częstotliwość taktowania Core i5 wynosi 1,2-3,6 GHz.
 • Technologia Turbo obecna w procesorze i5 pomaga zwiększyć szybkość pracy systemów obliczeniowych.
 • Rozmiar pamięci podręcznej Core i5 wynosi od 3 MB do 6 MB.
 • Bateria procesora Core i5 wystarcza na 14 godzin i 45.
 • Procesory i5 oferują opcje wbudowane.
 • Transkoduj wideo 6,27 GB, 12 minut i 30 sekund wideo 4K do 1080p.
 • Zwiększa szybkość pamięci do 1333 MHz
 • Procesor I5 wykorzystuje architekturę 64-bitową dla użytkowników do niezawodnej pracy.

Zalety procesorów i5

 • Charakteryzuje się dużą szybkością działania, dzięki czemu system jest w stanie działać z maksymalną częstotliwością procesora 3,6 GHz
 • W urządzeniu zastosowano technologię Turbo, która pomaga przyspieszyć pracę
 • Oferuje architekturę 64-bitową, aby zapewnić niezawodną pracę.

Wady procesorów i5

 • Nie obsługuje wysokiej technologii wizualizacji danych, aby użytkownicy mogli oglądać wysokiej jakości obrazy i grafikę wideo.
 • Zużycie energii przez Core-i7 nie jest lepsze w porównaniu z typem procesora Core-2 Duo.
 • Wymaga nowszych płyt głównych.
 • Procesor i5 jest wrażliwy na wyższe napięcia.

Podsumowanie

Kupowanie używanego laptopa z procesorem Intel Core i5 może być dobrym wyborem, ale zależy to od kilku czynników. Od Twoich potrzeb, generacji procesora, stanu laptopa, ceny, gwarancji. Jeśli zamierzasz korzystać z laptopa głównie do podstawowych zadań, takich jak przeglądanie internetu, praca z dokumentami Office, oglądanie filmów, itp., to laptop z procesorem i5 powinien być wystarczająco dobry. Jeżeli natomiast zamierzasz korzystać z laptopa do bardziej wymagających zadań, takich jak edycja wideo, grafika 3D czy gry komputerowe, powinieneś rozważyć zakup laptopa z mocniejszym procesorem, jak i7 lub i9.

Używane laptopy i5 są idealne dla użytkowników biznesowych lub użytkowników domowych, którzy chcą używać komputera do pracy biurowej lub chcą regularnie grać.

Źródła: consumerreports.org, guru99.com

 • Tanie używane laptopy: Wskazówki i triki dotyczące zakupu z drugiej ręki
  Laptopy są coraz lepsze. Pytanie, które należy sobie zadać przed zakupem, brzmi: co jest najważniejsze i co jesteś skłonny poświęcić? Nawet najlepsze tanie używane laptopy nie są idealne w każdym obszarze – mają mocne strony, ale aby osiągnąć niską cenę w kilku kwestiach trzeba iść na ugodę. Prawie na pewno można znaleźć używanego niedrogiego laptopa z ekranem dotykowym, wysokiej klasy obudową, portem HDMI, podświetlaną klawiaturą lub obsługą rysika. Warto jednak zastanowić się, na których z tych funkcji zależy nam najbardziej, a bez których możemy się obejść.
 • Co sprawdzić przed zakupem używanego laptopa Mac?
  Czy przełączasz się z systemu Windows na taniego MacBooka? Zatem zakup używanego laptopa Mac z gwarancją i wsparciem technicznym brzmi jak najlepsza opcja. Kupując używany komputer Mac, możesz zaoszczędzić dodatkowe pieniądze. Przeprowadzimy Cię przez wszystkie niezbędne kroki, które należy podjąć, aby upewnić się, że zakupiony laptop Mac nie ulegnie awarii już następnego dnia.
 • Używane laptopy HP Ceny
  Niedawno szukałem nowego laptopa, potrzebowałem czegoś do podstawowego surfowania po Internecie, nie do pracy, a do przeglądania social mediów i filmów. Nie chciałem jednak na taki sprzęt wydawać fortuny, bo będzie używany codziennie, ale w ograniczonym lub krótkim czasie, do szybkich zadań. Przeglądać setki ofert, na które mnie nie stać, stwierdziłem, że używany laptop HP idealnie spełnia moje wymagania. Wybranie tej opcji ma oczywistą zaletę w postaci niższej ceny, ale (zwykle) ograniczonej gwarancji. Żeby mieć pewność, że otrzymasz sprawnego laptopa lepiej o to ostanie zadbać. Używane laptopy HP są oczywiście w pewnym stopniu wyeksploatowane, ale moim zdaniem jest to lepsza opcja niż na przykład kupowanie pierwszego lepszego używanego laptopa z przypadkowego TOP 5. Z mojego doświadczenia wiem, że używany laptop jest w całkiem przyzwoitym, lekko używanym stanie.
 • Dell Vostro 14 5490 – Czy warto inwestować w używany laptop biznesowy?”
  Laptopy Dell Vostro to linia biznesowych laptopów, skierowana głównie do małych i średnich przedsiębiorstw. Zapewniają one solidną wydajność i liczne funkcje przyjazne nie tylko dla firm. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem używanego laptopa Dell Vostro, a w szczególności modelu 14 5490, warto wziąć pod uwagę kilka czynników: cenę, serwis, zabezpieczenia. Seria Vostro oferuje przystępną cenę w porównaniu do innych laptopów biznesowych, takich jak seria Latitude. Dzięki temu są one bardziej dostępne dla firm o niewielkim budżecie. Obecnie używane laptopy Dell Vostro są świetnymi urządzeniami także dla prywatnych osób. Warto jednak dokładnie sprawdzić stan i wyposażenie używanego laptopa. Niewielkim mankamentem są także krótsze godziny wsparcia technicznego w porównaniu do innych linii produktów Dell. W zamian za to możesz uzyskać dodatkowe zabezpieczenia danych oraz narzędzia ułatwiające zarządzanie w środowisku korporacyjnym.
 • Czy da się kupić używany laptop na raty?
  Zakup laptopa to zwykle wydatek kilku tysięcy złotych. Wielu z nas nie ma możliwości wydania takiej kwoty jednorazowo. Korzystamy więc zwykle z możliwości zakupu urządzenia na raty – w kilkanaście minut możesz podpisać umowę kredytową i laptop wziąć ze sobą tego samego dnia do domu. Ale co w przypadku używanych laptopów? Decydujemy się na niego ze względu na niską cenę, zatem nie ma możliwości, żeby zapłacić za niego jednorazowo. Cale szczęście również w przypadku używanych laptopów możemy liczyć na płatność ratalną. Wiele sklepów internetowych (mniej stacjonarnych) oferuje e-raty, które umożliwiają rozłożenie ceny laptopa na części. Zwykle pierwsza rata odroczona jest co najmniej o miesiąc. Często jest to dodatkowa zaleta, która pozwala odłożyć spłatę jeszcze kilka tygodni. Ale czy warto? Czy opłaca się kupować używany laptop na raty? Przekonamy się razem z Tobą, prowadząc dokładne rozeznanie w znanych i mniej znanych sklepach internetowych.