laptopy poleasingowe dell

Laptopy używane DELL

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej za niską cenę przy następnym zakupie laptopa Dell, używany lub poleasingowy może być dobrą alternatywą. Zakup używanego urządzenia, nawet od godnych zaufania sprzedawców, niesie ze sobą pewne ryzyko, ale może być mądrą decyzją. Otrzymujesz w pełni funkcjonalny komputer za niewielką cenę. Jednak zakup używanego laptopa Dell wiąże się z osobnym zestawem zagrożeń i podobnie jak w przypadku nowego samochodu, musisz przeprowadzić szereg testów i zabezpieczeń.

Dlaczego warto rozważyć zakup używanego laptopa Dell?

Laptopy Dell są niezwykle drogie, a wraz z rozwojem pandemii i milionami ludzi pracującymi i studiującymi online, stają się coraz trudniejsze do zdobycia. Czy powinieneś rozważyć wybór używanego laptopa Dell przy następnym zakupie, jeśli twoje opcje wyboru laptopa lub ceny (lub obu) są ograniczone? Uważamy, że kupowanie z drugiej ręki jest świetnym pomysłem, ponieważ jest opłacalne, przyjazne dla środowiska i zazwyczaj spełnia swoje zadanie tak samo dobrze jak kupowanie nowego. Jednak zakup używanego komputera Dell wiąże się z kilkoma zawiłościami i zagrożeniami, które są spotęgowane, gdy chodzi o maszynę przeznaczoną do podróży.

Poleasingowy lub używany laptop może brzmieć atrakcyjnie, jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z następnego zakupu laptopa. Podczas gdy nabywanie używanego urządzenia, nawet od godnych zaufania sprzedawców, niesie ze sobą pewne ryzyko, podzielimy się kilkoma przydatnymi zaleceniami, aby zapewnić, że otrzymasz laptop, który pokochasz.

Co wybrać? Używany laptop Dell czy poleasingowy?

laptopy poleasingowe dell

Zanim przejdziemy dalej, omówmy poleasingowe i używane laptopy Dell. „Używany” odnosi się do laptopa, który został obsłużony przez innego użytkownika końcowego, który zakupił go, a następnie zwrócił lub sprzedał. Wcześniej używany laptop Dell zwykle przez firmy, który został naprawiony lub w jakiś sposób zrewitalizowany i jest odsprzedawany przez sklep, jest określany jako „poleasingowy”.

Czyż nie jest to proste? Nie w tym przypadku. Wcześniej fraza „poleasingowy” oznaczała, że komputer został zwrócony do jego oryginalnego producenta, który dokonał wszelkich niezbędnych napraw i poświadczył go jako działający lub jako nowy. Zazwyczaj oznaczało to, że odnowiony laptop był praktycznie nie do odróżnienia od nowego laptopa, z wyjątkiem może mniej podstawowego opakowania i 90-dniowej gwarancji, a nie roku.

Nie zawsze tak jest, choć. Termin „sprzedawca odnowiony” stał się popularny ze względu na ich popularność. „Sprzęt poleasingowy” odnosi się do drugiego przedmiotu, który został przetestowany i zweryfikowane do pracy przez osobę sprzedającą go – to może wskazywać, że został naprawiony lub po prostu uruchomiony i zweryfikowane do pracy. Odnowione laptopy od sprzedawców zazwyczaj posiadają krótką gwarancję (90 dni) oraz informację o wszelkich wadach wizualnych, takich jak zużyte klawisze czy uszkodzona góra.

Jak przetestować używany laptop Dell?

Zakup używanego laptopa Dell to sprytne podejście do oszczędzania pieniędzy, a jednocześnie uzyskania przyzwoitego produktu. Jednak powinieneś być świadomy, czego unikać.

1. Dokładnie sprawdź obudowę

Jeśli masz możliwość obejrzenia używanego laptopa Dell osobiście, sprawdź go dokładnie. Upewnij się, że na obudowie laptopa Dell nie ma żadnych pęknięć ani śladów uderzeń. Poszukaj również brakujących śrub, luźnych zawiasów lub innych nieprawidłowości.

Nawet jeśli używany laptop Dell funkcjonuje dobrze, jeśli wydaje się, że upadł zbyt wiele razy, nie masz sposobu, aby dowiedzieć się, jakie wewnętrzne uszkodzenia może mieć, co może zmniejszyć żywotność laptopa.

2. Zbadaj stan ekranu

Kolejnym krytycznym krokiem w wyborze używanego laptopa Dell jest sprawdzenie, czy ekran jest w dobrym stanie. Migotanie, przebarwienia, jasność i wadliwe piksele to wszystko, czego należy szukać. Odtwórz film i sprawdź kąty widzenia, aby zobaczyć, czy są wystarczające. Zanim kupisz używanego laptopa Dell, porównaj go z innymi.

3. Przetestuj żywotność baterii

W większości przypadków możesz nie być w stanie wykonać kompleksowego sprawdzenia baterii. Mimo to, zagłębiając się w ustawienia zarządzania energią, zobaczysz, jak długo bateria może działać i jaki jest jej stan.

4. Sprawdź klawiaturę i gładzik

Wszyscy wiemy, że klawiatura i gładzik to najczęściej używane elementy laptopów. Tak więc, ważne jest, aby zapewnić, że są w dobrym stanie przed zakupem używanego laptopa Dell.

Zbadaj klawiaturę pod kątem złamanych klawiszy, zwróć uwagę na skok klawiszy i zobacz, czy wygodnie Ci się na niej pisze. Jeśli popełniasz dużo błędów, dobrym pomysłem może być zmiana laptopa.
Sprawdź, jakie ruchy są obsługiwane przez gładzik i wypróbuj je (np. uszczypnięcie w celu powiększenia, przewijanie dwoma palcami, machnięcie trzema palcami itp.) Jeśli masz klawisze myszy, upewnij się, że są łatwe w użyciu.

5. Sprawdź porty i napęd CD/DVD

Poeksperymentuj ze wszystkimi portami USB, gniazdami słuchawkowymi, złączami Ethernet, HDMI, gniazdami kart SD i innymi wejściami. Wiele z nich jest bezpośrednio podłączonych do płyty głównej, której wymiana może być kosztowna. Pomimo tego, że płyty CD i DVD nie są już używane, wiele laptopów nadal zawiera napęd CD/DVD. Sprawdź, czy jest on sprawny.

6. Zbadaj głośniki i kamerę internetową.

Większość kamer internetowych używanych laptopów Dell jest słabej jakości. Mimo to posiadanie przeciętnej kamery roboczej jest lepsze niż jej brak. Chociaż wątpimy, aby wiele osób korzystało z głośników w laptopach bardzo często, nadal warto sprawdzić, jak głośno mogą one działać i czy dźwięki są stłumione lub zniekształcone.

7. Nie zapominaj o łączności bezprzewodowej.

Nikt tak naprawdę nie chce używanego laptopa Dell, który nie może uzyskać dostępu do Internetu, więc upewnij się, że możesz łatwo przeglądać i łączyć się z sieciami Wi-Fi. Sprawdź również wydajność łączności Bluetooth.

Upewnij się, że wybierasz najlepszy używany laptop Dell

Upewnij się, że sprawdzisz cenę używanego komputera do ceny nowego lub poleasingowego porównywalnego przed dokonaniem zakupu. Jeśli planujesz uaktualnić sprzęt, zrobić swoje badania i porównać ceny, aby zobaczyć, czy byłoby lepiej kupić nowy.

Zakupu używanego laptopa nie musi być trudny. Możesz potencjalnie zapobiec dokonaniu zakupu, którego będziesz żałować, jeśli wykonasz te łatwe testy.

Zalety zakupu używanego laptopa Dell

Jeśli chodzi o zakup używanego laptopa Dell, masz możliwość zakupu nowego lub z drugiej ręki. Ale to przecież używany laptop! Możesz być niezdecydowany, aby kupić używany laptop, tak jak inni byli. Co jeśli po jakimś czasie nie będzie działał? Kiedy rozważasz zakup używanego laptopa, możesz mieć wiele innych zapytań. Oto kilka korzyści z zakupu używanego laptopa.

1. Używane Laptopy Dell są niezawodne!

Pierwszą zaletą zakupu używanego laptopa Dell jest jego niezawodność. Nawet jeśli nowe laptopy na rynku mają większą funkcjonalność, nie wyklucza to możliwości wystąpienia niespodziewanych wad. Dopiero po użyciu produktu w realnym świecie wady stają się oczywiste.

Ponadto, ponieważ używane urządzenia są dokładnie testowane i sprawdzane, wszelkie błędy lub problemy mogły już zostać odkryte i poprawione dla Ciebie.

2. Używane Laptopy Dell przyczyniają się do długotrwałej żywotności

Musisz być świadomy skutków zmian klimatycznych na naszej planecie. Więc jeśli chcesz przyczynić się do długoterminowej żywotności środowiska, kup używanego laptopa Dell. Kupując używany laptop, ratujesz środowisko przed niebezpiecznymi chemikaliami używanymi w procesie produkcji.

Tak więc, jeśli zrównoważony rozwój jest dla Ciebie ważny, używane laptopy są sposobem na przyczynienie się do jaśniejszej przyszłości.

3. Laptopy z drugiej ręki to świetny stosunek jakości do ceny

Nie jest trudno uzyskać tanie knockoffy wysokiej klasy marek laptopów. Nawet jeśli te tanie rozwiązania są niedrogie, mogą nie odpowiadać wszystkim Twoim potrzebom. Jednak nie jest tak w przypadku odnowionych komputerów. Są one dokładnie sprawdzane pod kątem optymalnej wydajności. W związku z tym nie będzie żadnych trudności z niespełnionymi oczekiwaniami.

Podobnie, używane laptopy Dell mają wszystkie nowe funkcje i cechy nowych laptopów, ale za niższą cenę.

4. Zakup używanego laptopa Dell jest przyjazny dla kieszeni

Używany laptop Dell to zawsze dobra oferta z finansowego punktu widzenia. Kupując laptopa z drugiej ręki, otrzymujesz wszystkie cechy za 20-30 procent mniej niż oryginalna cena. Te oszczędności mogą umożliwić Ci osiągnięcie wysokiej wydajności obliczeniowej za ułamek kosztów nowego komputera.

5. Laptopy z drugiej ręki wymagają mniejszej konserwacji

Proces konfiguracji nowego laptopa może być trudny. Podobnie instalacja oprogramowania, systemów operacyjnych i ich utrzymanie może być trudne.
Jeśli jednak chodzi o laptopy z drugiej ręki, proces konfiguracji i instalacji jest już zakończony. W dłuższej perspektywie koszty konserwacji również będą niskie.

Podsumowanie: Laptopy używane DELL

Rozumiemy, że nowy laptop jest dla Ciebie ważny, ale przy rosnących kosztach praktycznie wszystkiego, osoby fizyczne szukają kreatywnych metod oszczędzania. Kupując używane laptopy Dell, nie tylko oszczędzasz pieniądze, ale także zyskujesz dostęp do korzyści wymienionych powyżej.

Źródło: cashify.in